РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000516572<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нальотова О. М. 
Гіпертонічна хвороба, асоційована з інсулінорезистентністю: обгрунтування тактичних підходів до медикаментозної терапії : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.11 / О. М. Нальотова; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького МОЗ України. - Донецьк, 2012. - 32 с. - укp.

Доведено клініко-патогенетичний зв'язок між наявністю інсулінорезнетентності у хворих на гіпертонічну хворобу II стадії і негативними змінами у них з боку обміну ліпідів, надмірної активації симпато-адреналової та ренін-ангіотензи нової систем, зниженням вазодилатуючої функції ендотелію артерій. Встановлено, що у даного контингенту хворих присутні негативний профіль добового артеріального тиску і вони належать до категорії "Non-dipper" - з недостатнім зниженням артеріального тиску вночі, антропометричні показники вказують на ожиріння І ступеня: якість життя хворих найбільшою мірою страждає за такими категоріями як "соціальне функціонування", "рольові обмеження унаслідок емоційних проблем", а в найменшій мірі - за категоріями: "фізичні болі", "фізичне функціонування". Застосування у хворих на гіпертонічну хворобу II стадії базисної антигіпертензивної фармакотерапії (периндоприл + кандесартан) разом з комбінацією метформін + тіотриазолін впродовж 16-ти тижнів долає інсулінорсзистентність, що забезпечує покращення стану обміну ліпідів, усунений надмірної активації симпато-адреналової та ренін-нигіотензинової систем і відновлення вазодилатуючої функції ендотелію артерій. Запропонована фармакотерапія забезпечує: досягнення нормотонічнік показників (систолічного артеріального тиск) <140 мм рт.ст., діастолічного артеріального тиску <90 мм рт.ст.) після двох тижнів лікування, зміну профілю добового артеріального тиску до категорії "Dipper" (з фізіологічним зниженням артеріального тиску вночі) після восьми тижнів лікування, суттєве підвищення показників якості життя хворих після 16-ти тижнів лікування. Фармакотерапія не викликає змін з боку гематологічних показників (вмісту еритроцитів, лейкоцитів, гемоглобіну, а також швидкості осідання еритроцитів), біохімічних показників (загального білірубіну, креатиніну, лужної фосфатази, аланінамінотрансферази й аспартатамінотрансферази), показників мінерального обміну (вмісту натрію, калію, кальцію і хлору) та переноситься хворими "добре" та "відміно" у 70,8±5,6 % і 20,О±5,0 % випадків відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390163 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського