РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000512715<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Касян С. М. 
Особливості фізичного та нервово-психічного розвитку дітей, які перенесли перинатальне гіпоксичне ураження центральної нервової системи / С. М. Касян, І. В. Тарасова, Т. М. Клименко // Перинатология и педиатрия. - 2014. - № 2. - С. 101-105. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити фізичний розвиток дітей на першому році життя і вивчити вплив перинатального гіпоксичного ураження центральної нервової системи (ЦНС) на динаміку їх нервово-психічного розвитку. Під наглядом перебувало 73 дитини (2011 - 2012 рр. народження), які знаходилися на лікуванні у відділеннях інтенсивної терапії та патології новонароджених Сумської обласної дитячої клінічної лікарні та перенесли перинатального гіпоксичного ураження ЦНС. Залежно від тяжкості патології, дітей розподілено на дві групи: I група - 38 дітей із тяжкими ушкодженнями ЦНС (оцінка за шкалою Апгар на 1-й хв життя менше 4 балів); II група - 35 дітей із середньої тяжкості ушкодженнями (4 - 6 балів). Групу контролю (III група) склали 20 дітей без вищезазначеної патології в анамнезі. Усім новонародженим проведено нейросонографію та доплерографію. Доведено, що нервово-психічний розвиток дітей із перинатальним гіпоксичним ураженням ЦНС характеризувався відставанням у розвитку за всіма лініями аналізаторів. Найбільш значне відхилення (відставання на 3 - 4 та більше епікризних термінів) відмічено у мовному, сенсорному та моторному розвитку. У дітей із зазначеною патологією виявлено значні відхилення в поведінці, які ускладнюють адаптацію до нових мікросоціальних умов. Серед дітей із ПГУЦНС зареєстровано високу частку інвалідності. Висновки: високий рівень ускладнень з боку ЦНС свідчить про необхідність проведення комплексного диференційованого лікування і реабілітації дітей із гіпоксією з урахування метіологічного фактора, чинників, які діють в анте-, інтра- та постнатальному періодах, особливостей клінічного перебігу та виявлених патологічних змін на нейросонографії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.15 + Р733.627

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського