РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000512632<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Станиціна В. В. 
Аналіз чинників, що впливають на енергоспоживання у хімічній промисловості при виробництві добрив / В. В. Станиціна // Пробл. заг. енергетики. - 2014. - № 2. - С. 27-34. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Хімічний комплекс України в середньому споживає щорічно 6 - 8,5 млрд м<^>3 природного газу (більше 10 % від спожитого у країні), основне споживання якого припадає на виробництво мінеральних добрив, при цьому 75 % газу витрачається як сировина. Серед мінеральних добрив у вітчизняній хімічній промисловості домінує карбамід (близько 60 %) та аміачна селітра (близько 30 %). Аміачна селітра - найпопулярніший продукт на внутрішньому ринку мінеральних добрив, основна частина карбаміду експортується - до 97 % (2012 р). Аміак - основна сировина для виробництва карбаміду та аміачної селітри. Експорт хімічної продукції має таку структуру: майже по 35 % припадає на добрива та неорганічну хімію, 30 % - на решту продукції. Імпорт хімічної промисловості останніми роками більше, ніж на третину складався з фармацевтичної продукції. Визначено, що на виробництво аміаку, карбаміду та аміачної селітри, що експортуються, витрачається близько 60 % спожитого у галузі природного газу. У 2012 р. на виробництво зазначеної продукції було витрачено 4,1 млрд м<^>3 природного газу. В цілому на виробництво експортованої продукції витрачається близько 50 % паливно-енергетичних ресурсів, витрачених на виробництво аміаку, карбаміду та аміачної селітри в Україні. На енергоспоживання в галузі впливає експортна орієнтація виробництва азотних добрив та співвідношення ціни на природний газ для виробництва та світових цін на добрива.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.0-554.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського