РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000512097<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Галич С. Р. 
Вплив інтравагінального мікронізованого прогестерону (Лютеїна) на плацентацію, перебіг вагітності та пологів у жінок, яким були здійснені прегравідарні лапароскопічні операції з приводу зовнішнього генітального ендометріозу / С. Р. Галич, О. М. Каланжова, Т. П. Чуєва-Павловська // Здоровье женщины. - 2014. - № 6. - С. 70-74. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Зазначено, що жінки, в яких вагітність настала після здійснення передгравідарних лапароскопічних операцій з приводу генітального ендометріозу, обгрунтовано відносяться до групи ризику та потребують застосування ефективних заходів щодо зниження частоти невиношування та перинатальної патології. Обстежено 160 жінок, які протягом 2003 - 2013 рр. виношували вагітність після лапароскопічного лікування генітального ендометріозу. З них 140 у передгравідарний період і протягом I триместру вагітності профілактично одержували щодня 100 мг інтравагінального мікронізованого прогестерону (Лютеїна), ще 40 такої профілактики не одержували та були віднесені до групи порівняння. Проаналізовано перебіг вагітності, пологів, стан новонароджених та особливості плацентації пацієнток обох груп у порівнянні з показниками 20 здорових вагітних. Профілактика Лютеїною забезпечила мінімізацію частоти загрози переривання вагітності на відміну від пацієнток, які профілактику не одержували. Встановлено десятикратне зменшення частоти дисфункції плаценти, двократне зменшення частоти передчасних пологів, кесарева розтину, дискоординації пологової діяльності у вагітних основної групи. Новонародженим дітям пролікованих жінок були притаманні середні показники маси тіла, які не відрізнялися від таких у дітей контрольної групи. Переважно задовільний стан дітей був зумовлений сприятливою плацентацією, характерною для жінок, які профілактично одержували прогестерон. Профілактичне застосування інтравагінального мікронізованого прогестерону у жінок, яким проведено передгравідарні лапароскопічні операції з приводу генітального ендометріозу, асоційовано зі зменшенням частоти загрози переривання та невиношування вагітності, плацентарної дисфункції, дискоординації пологової діяльності та сприяє своєчасному народженню здорових дітей з нормальною масою тіла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського