РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000511167<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гамбург Л. С. 
Судова система та судові реформи в Лівобережній Україні (Гетьманщині) у другій половині ХVII - XVIII ст. : монографія / Л. С. Гамбург; ДВНЗ "Запоріз. нац. ун-т". - Запоріжжя : ЗНУ, 2013. - 267 c. - Бібліогр.: с. 249-267 - укp.

Досліджено історичний аспект судової системи часів української козацької державності - України-Гетьманщини - в її становленні, розвитку, реформуванні, обмеженні та скасуванні. З'ясовано, що складний судоустрій Лівобережної України був обумовлений становою структурою феодального суспільства та українською оcобливістю переважання козацтва в соціально-політичному житті країни. Судові органи кваліфіковано за критеріями ієрархічності, юрисдикції, компетенції. Центральне місце посідають питання про судові реформи гетьманів П. Л. Полуботка, Д. П. Апостола та К. Г. Розумовського. Визначено причини, описано зміст і результати такого реформування для відстоювання української політичної автономії в умовах посилення унітаристської політики Російської імперії. Розкрито позитивні риси українського суду, здобутки судових реформ, а також протиріччя та недоліки, що обумовили поступове послаблення та скасування політичної автономії Гетьмащини самодержавством.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ЛІВ)46-629

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА783968 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського