РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000510279<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Казанцева Л. І. 
Лінгводидактичні засади навчання дошкільників української мови як державної у світлі сучасних наукових парадигм / Л. І. Казанцева // Освіта та пед. наука. - 2014. - № 1. - С. 23-31. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Висвітлено теоретично-методичні проблеми навчання дітей української мови в національних дошкільних установах на основі особистісно зорієнтованої, культурологічної, компетентнісної та комунікативної парадигм. Процес упровадження освіти за вказаною основою трансформує стратегію викладання української мови, створює основу для реконструкції україномовної освіти в дошкільних установах національних громад. Лінгводидактична основа методики викладання нерідної мови дітям дошкільного віку визначає ієрархію певних принципів (загальнодидактичних, частководидактичних, спеціальних), які залежать від головної мети мовної освіти та впливають на організацію навчального процесу, визначають завдання та інструментально-технологічний аспект процесу розвитку мовлення. Викладання української мови відповідно до запропонованої моделі становить процес, який будує комунікативну активність, що поділяється на 4 етапи (пізнавально-орієнтувальний, практично-виконавський, практично-продуктивний, комунікативно-творчий). Ці етапи відповідають за певні ступені мовленнєвої активності дошкільників. Кожен етап має свою мету та розв'язує актуальні завдання мовленнєвого розвитку завдяки системі домінантних методів, засобів і типу навчання. Уся лінгвометодична модель викладання української мови як другої спрямована на формування автономної, продуктивної двомовної діяльності дошкільників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.382.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24028 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського