РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000509770<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Любиш О. О. 
Ефект іонного впорядкування в експериментах по електропровідності водних розчинів ДНК / О. О. Любиш, О. М. Алєксєєв, С. Ю. Ткачов, С. М. Перепелиця // Укр. фіз. журн.. - 2014. - 59, № 5. - С. 480-488. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Прояви впорядкування іонів у водних розчинах ДНК досліджено за допомогою методу кондуктометрії. Вимірювання електропровідності проведено для водних розчинів ДНК з додаванням солі KCl в температурному діапазоні від 28 до 70 C. Концентрація солі змінювалася від 0 до 2 М. Також виміряно електропровідність розчинів без ДНК з таким самим вмістом солі. Результати показали, що у випадку безсольового розчину ДНК спостерігають стадії плавлення подвійної спіралі, тоді як у випадку розчину ДНК з додаванням солі денатурація макромолекули не спостерігалася. Для концентрації солі, нижчої від критичної (0,4 М), електропровідність розчину з ДНК вища за електропровідність відповідного електроліту. Починаючи з критичної концентрації, електропровідність електроліту вища за електропровідність розчину ДНК. Для опису експериментальних даних розроблена феноменологічна модель, що базується на теорії електролітів. В межах побудованої моделі запропоновано механізм впорядкування протиіонів. Відповідно до запропонованого механізму за низьких концентрацій солі електропровідність системи зумовлена протиіонами іон-гідратної оболонки ДНК. У разі підвищення кількості іонів до критичної концентрації протиіони починають конденсуватися на поліаніоні ДНК. Подальше підвищення концентрації солі індукує формування ДНК-сольових комплексів, поява яких призводить до зменшення електропровідності системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г572.3

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського