РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000509716<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sindarovska Ya. R. 
Ribonuclease activity of buckwheat plant (Fagopyrum esculentum) cultivars with different sensitivities to buckwheat burn virus / Ya. R. Sindarovska, O. I. Guzyk, L. V. Yuzvenko, O. A. Demchenko, L. F. Didenko, O. I. Grynevych, M. Ya. Spivak // Ukr. Biochem. J.. - 2014. - 86, № 3. - С. 33-40. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.

Рибонуклеази (РНКази) в неушкоджених рослинах присутні на певному рівні, який може різко підвищитися за умов стресу. Можливою причиною його підвищення є захист рослин від атаки РНК-вмісних вірусів. Вірус опіку гречки (ВОГ) є високовірулентним збудником, який належить до родини Rhabdoviridae. Проаналізовано кореляцію між активністю РНКази та стійкістю різних сортів гречки до ВОГ. Використано 2 сорти "Кара-Даг" і "Роксолана" з різною чутливістю до ВОГ: "Кара-Даг" - сорт із середньою чутливістю до вірусу, "Роксолана" - толерантний сорт. Показано, що базовий рівень активності РНКази в рослинах сорту "Роксолана" в більшості випадків був вищим, ніж у рослинах сорту "Кара-Даг". Інфіковані та неінфіковані рослини сорту "Роксолана" мали високу активність РНКаз протягом 2-х тиж, тоді як в інфікованих рослин сорту "Кара-Даг" рівень активності РНКаз був нестабільним. Значне зниження активності РНКаз виявлено на 7-й день після зараження з подальшим поступовим збільшенням активності РНКаз. Зниження активності РНКаз протягом першого тижня може сприяти реплікації вірусу й інфікуванню верхніх листків рослин. Нестабільні рівні активності РНКаз у заражених рослинах гречки можна пояснити недостатністю механізму вірусостійкості, який визначає середній рівень чутливості сорту до ВОГ. Таким чином, рослини гречки менш чутливі до вірусу і в цілому мають вищу активність РНКаз.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського