РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000509282<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кушнір С. 
Геохімічні і гідрогеологічні особливості Локачинського газового родовища (Львівський палеозойський прогин) / С. Кушнір, М. Кость, Р. Паньків, О. Сенів, Р. Козак // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2013. - № 3/4. - С. 108-124. - Бібліогр.: 123 назв. - укp.

Встановлено, що Локачинське газове родовище суттєво відрізняється від газових родовищ Передкарпатського прогину, які мають набагато менший геологічний вік. Фактор часу зумовив на родовищі велику подрібненість водоносних горизонтів на окремі закриті резервуари з дуже малими водоприпливами, значно ускладнив бароосмотичні профілі для багатьох свердловин та "заморозив" їх на певних етапах формування. Із тієї самої причини між покладами газу III - IV на родовищі сформувався непроникний для вод та газів геологічний бар'єр, який спричинив утворення 2-х зон оберненої газохімічної зональності, де з глибиною концентрація CH4 зростає, а важких вуглеводнів - зменшується. Показано, що верхня з цих зон виникла внаслідок дифузійного розсіювання газів; причина появи нижньої зони поки що незрозуміла. Існування газових родовищ у Львівському палеозойському прогині залежить не стільки від інтенсивності генерації газів на великих глибинах, скільки від герметичності пасток нафти і газу. Збереженню Великомостівського газового родовища в цьому регіоні сприяло його піднасувне положення, а Локачинського - сильні екранувальні властивості девонських глин, цементація яких відбулася вже на ранніх етапах існування родовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР3)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського