РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000508895<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Синетар Е. О. 
Вплив наноаквахелатів металів на біологічні властивості Pseudomonas aeruginosa / Е. О. Синетар, О. І. Брич, В. Г. Каплуненко, М. М. Колесніков // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 2. - С. 356-362. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

На сьогодні перспективним в галузі медичної мікробіології є застосування наноаквахелатів металів, які проявляють не тільки стимулювальну, але й біоцидну активність стосовно мікробних клітин. Подвійний біологічний ефект зазначених наноаквахелатів металів надає змогу застосовувати їх у мікробіологічній практиці як з метою створення живильних середовищ для активації мікробіологічних процесів, так і у технології створення виробів медичного призначення з біоцидними властивостями. Мета роботи - вивчення впливу різних наноаквахелатів металів у складі середовища Мюллер - Хінтон (М - Х) на біологічні властивості штаму Pseudomonas aeruginosa АТСС 27853. Дослідження проведено з застосуванням культуральних, бактеріологічних, біохімічних і статистичних методів. Зразки розчинів наноаквахелатів металів міді, заліза, магнію, марганцю, германію та селену вносили у середовище М - Х, після чого проводили посів зависі культури Pseudomonas aeruginosa АТСС 27853. Встановлено, що інтенсивність росту штаму P. aeruginosa ATCC 27853 залежить від виду та концентрації наноаквахелатів металів, що були внесені до живильного середовища М - Х, та концентрації зависі культури, нанесеної на поверхню зазначеного середовища. Наноаквахелати міді (Cu), германію (Ge), магнію (Mg) в розведеннях 10<^>-4 та 10<^>-5 у складі живильного середовища значно стимулювали ріст штаму P. aeruginosa, засіяного в концентрації 10<^>4 КУО/мл. Культивування штаму P. aeruginosa ATCC 27853 на середовищі М - Х з додаванням досліджених розчинів наноаквахелатів в концентрації 10<^>-4 призводить до зміни 3-х біохімічних характеристик штаму: Ala-Phe-Pro-Аріламідази, D-маннози, та тирозинаріламідази. Висновки: внесення розчинів наноаквахелатів Cu, Ge, Mg у розведеннях 10<^>-4 - 10<^>-5 в живильне середовище М - Х призводить до збільшення біомаси бактерій P. aeruginosa, засіяних в концентрації 10<^>4 КУО/мл, у 2 - 3 рази у порівнянні з контролем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.934.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського