РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000508809<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шуба Н. М. 
Особенности терапии гонартроза у пациентов со сниженной минеральной плотностью костной ткани / Н. М. Шуба, Т. Н. Тарасенко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2014. - № 2. - С. 51-57. - Библиогр.: 25 назв. - рус.

Мета роботи - визначити особливості терапії гонартрозу в пацієнтів зі зниженою мінеральною щільністю кісткової тканини (МЩКТ). Обстежено 120 хворих із остеоартрозом колінних суглобів II - III рентгенологічної стадії за Kellgren - Lawrence, з них 54,2 % були зі зниженою МЩКТ. Залежно від проведеної терапії пацієнтів розділили на 4 групи: хворі 1-ї приймали хондроїтин сульфат-4,6 (ХС-4,6) 1 г на добу протягом 6 міс і Німесулід 200 мг на добу до 15 днів; 2-ї - ХС-4,6 1 г на добу протягом 6 міс і Диклофенак 150 мг на добу до 15 днів; 3-ї - Німесулід 200 мг на добу до 15 днів; 4-ї - Диклофенак 150 мг на добу до 15 днів. Встановлено кореляційні зв'язки між МЩКТ і клінічними та лабораторними показниками. Виявлено відмінні особливості перебігу гонартрозу в пацієнтів зі зниженою МЩКТ: вираженіші больовий синдром і обмеження функціональної активності, підвищений рівень C-реактивного білка. Через 6 - 12 міс від початку терапії встановлено достовірно менше зниження показників МЩКТ (Т- і Z-індексів у стандартних відхиленнях) у групах, пацієнти яких приймали ХС-4,6, що надає змогу зробити висновок про його позитивний вплив на МЩКТ. У разі монотерапії Німесулідом через 6 міс спостерігали вірогідно меншу негативну динаміку показників МЩКТ (Z-індексу в стандартних відхиленнях), ніж за умов монотерапії Диклофенаком, що свідчить про позитивний вплив Німесуліду на МЩКТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-5 + Р251.254.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського