РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000507022<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зелінська Н. Б. 
Стан надання спеціалізованої допомоги дітям з ендокринною патологією в Україні у 2012 році та перспективи її розвитку / Н. Б. Зелінська, А. В. Терещенко, Н. Г. Руденко // Укр. журн. дит. ендокринології. - 2013. - № 3. - С. 31-39. - укp.

В Україні спеціалізована допомога дітям з ендокринною патологією (ЕП) надається у лікувальних закладах системи МОЗ та НАМН України. Статистична звітність складається лише за даними звітів регіонів, без урахування показників надання спеціалізованої допомоги дітям з ЕП у закладах іншого підпорядкування. Це не дає змоги об'єктивно оцінити показники забезпечення лікарень дитячими ендокринологами, якість амбулаторного, стаціонарного лікування та диспансеризації. Збільшується кількість дитячих ендокринологів, які мають кваліфікаційні категорії, насамперед за рахунок зростання кількості лікарів вищої категорії. У певних регіонах недостатньою є укомплектованість лікарень, насамперед поліклінічних відділень та районних лікарень, дитячими ендокринологами. Поширеність ЕП найбільша серед дітей віком 15 - 17 років і має тенденцію до збільшення, переважно за рахунок патології щитоподібної залози (дифузного зоба різного ступеня). В останні роки серед дітей віком до 6 та 7 - 14 років погіршилось виявлення ЕП, яка у цих вікових групах представлена головним чином патологією зросту та надлишковою масою тіла (ожирінням). Причиною цього є відсутність виявлення та належної реєстрації захворювань як дитячими ендокринологами, так і лікарями первинної ланки. У структурі поширеності захворювань ендокринної системи перше місце посідає дифузний зоб I ступеня, друге - ожиріння, третє - дифузний зоб II - III ступеня.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.841 + Р733.415

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського