РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000505111<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Циганкова В. А. 
Підвищення регуляторами росту імунітету рослин до патогенних грибів, шкідників і нематод / В. А. Циганкова, Я. В. Андрусевич, О. В. Бабаянц, С. П. Пономаренко, А. І. Медков, А. П. Галкін // Физиология и биохимия культур. растений. - 2013. - 45, № 2. - С. 138-147Фізіологія та біохімія культур. рослин. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

На підставі результатів польових дослідів, проведених протягом трьох років, вивчено антипатогенну активність нових полікомпонентних регуляторів росту рослин (РРР) регоплант і стимпо під час вирощування різних сортів озимої та ярої пшениці, ячменю, сої, кукурудзи на інфекційних фонах. Найвищі показники врожайності та стійкості рослин до фітопатогенів одержано за подвійної обробки рослин РРР стимпо і регоплант, а саме, передпосівної обробки насіння та обприскування посівів у період вегетації, що сприяє збереженню врожаю більш як на 60 % у порівнянні з контролем (без обробки регуляторами). У рослин другого покоління (які не оброблялись РРР на інфекційному фоні) також встановлено високу життєздатність і підвищену стійкість до патогенних організмів. З застосуванням методу ДОТ-блот гібридизації виявлено значну різницю ступенів гомології між мРНК контрольних рослин і малими регуляторними si/miPHK, виділеними з проростків пшениці другого покоління, одержаних з насіння рослин, інфікованих та оброблених регуляторами росту регоплант, стимпо у першому поколінні. Зроблено припущення, що ця різниця зумовлена частковим перепрограмуванням геному клітин інфікованих рослин під впливом РРР, що виявляється в індукції синтезу si/miPHK з антипатогенними властивостями.


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-272.537.8 + П491.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського