РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000504287<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Stemkowski P. L. 
Understanding and treating neuropathic pain / P. L. Stemkowski, J. E. Biggs, Y. Chen, N. Bukhanova, N. Kumar, P. A. Smith // Нейрофизиология. - 2013. - 45, № 1. - С. 75-86. - Бібліогр.: 116 назв. - англ.

Нейропатичний біль, який майже не підлягає адаптації, виникає внаслідок ушкоджень або захворювань нервової системи. Він, як правило, має хронічний характер і часто є неусувним. Звичайні аналгетики, такі як опіоїди, в цих ситуаціях є малопридатними, а габапентиноїди (прегабалін і габапентин) ефективні не в усіх випадках. У разі нейропатичного болю, що виникає в периферичних структурах, початкова запальна відповідь викликає вивільнення різноманітних медіаторів, включно з цитокінами та простагландинами, які змінюють експресію іонних каналів у первинних аферентних нейронах. Це призводить до ініціації ектотопічної активності в сенсорних нервах і вивільнення АТФ і другої групи медіаторів із терміналей первинних аферентів. Рівень активації спінальної мікроглії змінюється таким чином, що остання вивільнює третій набір медіаторів, зокрема, мозковий нейротрофічний фактор (BDNF), у дорсальний ріг спинного мозку. Через низку механізмів BDNF посилює збуджувальну синаптичну передачу та послаблює гальмівну. "Центральна сенситизація", що розвивається в результаті, зумовлює гіпералгезію, каузалгію та алодинію - феномени, асоційовані з нейропатичним болем. Наявність змін в іонних каналах сенсорних нервових структур і модуляції збуджувальної передачі в дорсальному розі визначає високу необхідність вишукувань нових підходів у лікуванні нейропатичного болю. Зроблено припущення, що ефективність габапентиноїдів може бути збільшена за рахунок сполучення цих агентів з агоністом рецепторів TRPV1 капсаїцином.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62-324.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського