РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000501256<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кваченюк А. М. 
Роль кальцитоніну в діагностиці медулярного раку щитоподібної залози / А. М. Кваченюк, Д. В. Рейзін, Д. А. Кваченюк // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 1. - С. 25-33. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Після того, як була встановлена властивість медулярної карциноми (МК) щитоподібної залози (ЩЗ) до підвищеного синтезу і секреції кальцитоніну - поліпептидного гормону, який продукується C-клітинами, - визначення його стало основним високочутливим і специфічним діагностичним маркером цього виду пухлин. В той же час, думки щодо діагностичної необхідності визначення рівня кальцитоніну у крові хворих до операції дещо розходяться. В літературі наведено інформацію про існування кореляції між доопераційним рівнем кальцитоніну та розміром пухлини чи кількістю метастазів. Після хірургічного втручання з приводу МК ЩЗ рівень кальцитоніну залишається найчутливішим тестом пролонгації захворювання. Мета роботи - дослідження вмісту кальцитоніну в сироватці крові пацієнтів з МК ЩЗ залежно від ряду клінічних особливостей перебігу хвороби. Матеріалом для дослідження були результати обстеження 72 хворих, які знаходилися на лікуванні в хірургічному відділі ДУ "Інститут ендокринології і обміну речовин ім. В. П. Комісаренка НАМН України". Рівень кальцитоніну у сироватці крові визначали до та після проведення оперативного втручання за допомогою імуноферментного методу з використанням наборів фірми "DRG International Inc.". Статистичну обробку даних проводили за використання критерію t Стьюдента і непараметричного критерію U Вілкоксона - Мана - Уітні. Аналізуючи одержані дані, встановлено, що зниження рівня кальцитоніну в крові пацієнтів у післяопераційному періоді свідчить про радикальність проведеного лікування, а його підвищення у подальшому (вище 100 пг/мл) - про наявність рецидиву хвороби чи метастазування пухлини. Диференційний аналіз результатів визначення концентрації гормону в динаміці спостереження за прооперованими пацієнтами з урахуванням статі хворих, розміру видаленої пухлини, наявності доопераційних метастазів і доопераційної величини концентрації кальцитоніну надасть змогу своєчасно й адекватно контролювати виникнення рецидиву захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського