РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000498863<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черцова О. В. 
Еволюція демократизаційного впливу США на постбіполярну міжнародну систему : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / О. В. Черцова; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2012. - 22 c. - укp.

Проведено докладний аналіз теоретичних аспектів функціонування феномену демократії, його структурно-функціональних особливостей, основних моделей і типів. Розглянуто проблему розповсюдження неоліберальної демократії адміністрацією президента США Б. Клінтона у контексті основних викликів для міжнародної безпеки. Доведено, що країни з високим рівнем нестабільності (недієздатні країни) стають єдиною перешкодою для США на шляху до утвердження неоліберального зразка демократії в світі. Зовнішня політика США за президентства Дж. Буша-молодшого здійснювалася на підставі нової "доктрини Буша", яка полягала у нанесенні превентивних ударів по противнику й проведенні односторонніх дій без необхідності їх схвалення міжнародним співтовариством. Показано, що з приходом до влади Б. Обами змінилася сама парадигма відстоювання головних демократичних принципів США у світі. Вона стала носити декларативний характер і відрізняється від попередніх адміністрацій президентів США постбіполярної епохи Б. Клінтона і Дж. Буша-молодшого більш толерантним сприйняттям кричущих порушень демократичних прав і свобод у світі. З'ясовано, що глобальна системна криза вплинула і на сучасні процеси демократизації. Загострення глобальної системної кризи, беззаперечно, торкається і розвитку інститутів демократичного суспільства за неоліберальним зразком. Проаналізовано основні засади політики США, спрямованої на розповсюдження демокоратичних цінностей в країнах колишнього соціалістичного табору. Доведено вплив правлячих адміністрацій США постбіполярної доби на розповсюдження демократії в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7СПО) + Ф4(0),03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395811 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського