РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000497600<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мислива Т. М. 
Екотоксикологічна оцінка компонентів агро- та урболандшафтів Житомирського Полісся за вмістом ряду важких металів : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.16 / Т. М. Мислива; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2012. - 46 c. - укp.

Наведено результати 10-річних (2000 - 2011 рр.) досліджень, присвячених встановленню закономірностей міграції й акумуляції важких металів (Cu, Pb, Cd, Zn) у компонентах природних, aгpo-, парково-рекреаційних та агроселітебних ландшафтів. Встановлено особливості міграції цих металів за профілем основних типів грунтів, визначено коефіцієнти небезпечності вмісту рухомих форм полютантів у верхніх 0 - 20 см горизонтах грунтового профілю та розроблено картографічні моделі вмісту міцнофіксованих свинцю та кадмію у грунті. Проведено оцінювання рівнів забруднення важкими металами урбаноземів і фітоценозів на території парково-рекреаційних та агроселітебних ландшафтів Житомира, а також грунтового покриву та рослинницької продукції в особистих приватних господарствах у межах сільських населених пунктів 15-кілометрової приміської зони. Розроблено стохастичні моделі, що дозволяють спрогнозувати рівні забруднення картоплі й овочів Cu й Zn, а також карту-схему забруднення Cu, Pb, Cd, Zn урбаноземів, овочів і картоплі. Проведено оцінювання забруднення важкими металами поверхневих і підземних вод, вод боліт і торфів, проаналізовано наслідки пірогенної деградації торфових грунтів. Надано відомості про морфологічні особливості пірогенних утворень, їх фізичні та фізико-хімічні властивості, вміст макроелементів і важких металів. Визначено особливості накопичення Cu, Pb, Cd, Zn, Mo і Мn дикорослими представниками деревної та трав'янистої рослинності, мохами та лишайниками. Розглянуто проблеми, що стосуються можливості здійснення екологічного нормування важких металів на основі інтегрального п

оказника еколого-біологічного стану та порушення комплексу властивостей і процесів, які визначають екологічні функції грунту. Розроблено рекомендації з ведення сільськогосподарського виробництва у приватному секторі за умов посиленого антропогенного впливу на навколишнє середовище.


Індекс рубрикатора НБУВ: П008 + П032.518

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393860 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського