РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000496856<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мостовий В. С. 
Моделі систем моніторингу геофізичних полів : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 04.00.22 / В. С. Мостовий; НАН України, Ін-т геофізики ім. С.І. Субботіна. - К., 2012. - 38 c. - укp.

Запропоновано модель моніторингу, яка враховує структурний аналіз й ідентифікацію динамічних параметрів структур, спектральні характеристики яких покладено в основу в області сейсмічного та нижньої частини акустичного діапазону частот - надзвичайно важливі теми в їх моніторингу з метою пророкування істотних змін у динамічних характеристиках об'єктів, що є джерелом емісії в експерименті сигналів, які реєструються. Запропоновано методологію для ідентифікації головних структурних параметрів, таких як головні власні частоти та добротність структури на цих частотах, як важливі характеристики стійкості досліджуваних об'єктів. Проаналізовано методологію експертизи відгуку структури на динамічне навантаження, що може бути будь-якою: екологічною (вітер, морські хвилі, рух транспорту) або штучно викликаної за допомогою тестуючих сигналів. Розглянуто модель для спостережених даних у польовому експерименті, що полягав у тому, що в пасивному моніторингу вимірявся природний фон об'єкта колонного типу в сейсмічному діапазоні частот. Розглянуто дві сторони проблеми активного сейсмічного моніторингу. Перша - це оптимальний вибір характеристик зондувального сигналу та реакція середовища на цей сигнал на фоні перешкод. Друга - відображення відгуку середовища в безлічі експериментів в один відгук для збільшення співвідношення сигнал-перешкода. За цього оптимальним чином враховуються неминучі флуктуації параметрів зондувального сигналу від експерименту до експерименту й апріорі одержані розподіли ймовірностей цих флуктуацій. Запропоновано методи виявлення сигналу на фоні мікросейсмічного шуму.

Розроблено теорію активного моніторингу за умов флуктуації параметрів зондуючого сигналу. Запропоновано ефективний метод аналізу природних і штучних об'єктів, власні частоти, яких знаходяться в сейсмоакустичному діапазоні частот. Активний моніторинг має на увазі зондування об'єкта дослідження сигналами потужності та спектрального діапазону, що відповідають даному об'єкту, тобто такими, що забезпечують відгук, що несе максимум інформації про структуру об'єкта у разі мінімального впливу на сам об'єкт. Запропоновано експрес-метод пошуку нафтогазоносних покладів і розглянуто приклад його використання в польових спостережень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д20 с + Б1 с7,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393318 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського