РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000496855<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Осін В. В. 
Порошкові дроти для наплавлення металу, що містить неметалеві вкраплення, які виконують роль твердого змащення : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.06 / В. В. Осін; НАН України, Ін-т електрозварювання ім. Є.О. Патона. - К., 2012. - 18 c. - укp.

Досліджено закономірності формування в сплавах на основі заліза вкраплень, які відіграють роль твердого змащення, і створення на цій основі нового класу матеріалів для наплавлення. Встановлено, що триботехнічні властивості наплавленого металу 50Х9СЗГ і 20Х5М2ФС, легованого сіркою, залежать від загального вмісту сульфідів, їх форми та розміру. Для забезпечення оптимальних триботехнічних властивостей цих типів наплавленого металу об'ємний вміст складних сульфідів основних легувальних елементів повинен складати 1,5 - 2,0 %, а їх розміри не повинні перевищувати 0,02 мм. Для виконання цих умов необхідно, щоб вміст сірки складав 0,5 - 0,8 %, а сумарний вміст основних легувальних елементів (молібдену, хрому, ванадію, марганцю) - 8 - 10 %. Визначено об'ємний вміст вкраплень графіту (1,0 - 1,3 %), які забезпечують оптимальні експлуатаційні властивості наплавленого металу типу графітизованої сталі 150С2Ю. Для здобуття такої кількості графітних вкраплень наплавлений метал повинен містити 1,3 - 1,5 % вуглецю, 1,5 - 2,0 % кремнію, 0,1 - 0,2 % алюмінію і 0,02 - 0,05 % кальцію, наплавлення повинне вироблятися з підігрівом до 350 - 400 °C і відпуском за цієї температури після наплавлення. Розроблено порошковий дріт ПП-Нп-20Х5М2СГФ (ПП-АН209), що містить сірку, для наплавлення деталей, що експлуатуються за умов тертя металу по металу за кімнатних і підвищених температур. Розроблено порошковий дріт ПП-Нп-150С2Ю (ПП-АІІ206) для відновлення та зміцнення деталей та інструментів, які експлуатуються за помірних температур.


Індекс рубрикатора НБУВ: К644-18 + К644-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393398 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського