РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000496748<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гоян І. М. 
Психологізм в західноєвропейській філософії XIX - початку XX століття : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.05 / І. М. Гоян; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2012. - 31 c. - укp.

Проаналізовано філософський психологізм як багатогранний історико-філософський та культурно-історичний феномен, який відіграв неоднозначну роль у філософії XIX ст., маючи ознаки однобічності та перспективного обгрунтування нових філософських напрямків. Показано його витоки, що формувалися в метафізиці та філософській психології Нового часу. Досліджено різні варіанти психологізму в європейській філософії XIX - початку XX ст. Загалом він постає як намагання піднести психологію на щабель основної, визначальної філософської дисципліни з подальшим її перетворенням на метанауку, що виступає у ролі загальної методології соціально-гуманітарних наук і робить взагалі непотрібною філософію. Показано, що, розвиваючись на перетині філософії та психології, психологізм міг означати хворобливу редукцію філософії до психології та творче збагачення філософії здобутками психології, що вимагає певного переосмислення категоричності антипсихологістської критики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4/8)5-573.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА392205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського