РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000496133<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Войцева О. А. 
Динаміка номінації водогосподарських реалій у польській мові на тлі інших слов'янських мов : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.03 / О. А. Войцева; НАН України, Ін-т мовознав. ім. О.О. Потебні. - К., 2012. - 37 c. - укp.

Досліджено взаємозв'язок номінативних і когнітивних процесів у формуванні та функціонуванні субмови водного господарства польської мови на фоні інших слов'янських мов з погляду синхронії та діахронії. Встановлено культурно-історичні передумови виникнення та джерела вивчення номінативного інвентарю субмови водного господарства в польській мові. Проведено комплексний ономасіологічний аналіз водогосподарської лексики (ВГЛ), охарактеризовано основні етапи її становлення, виявлено кількісні й якісні зміни в складі дослідженої спеціальної лексики та причини, що впливали на цей номінативний масив упродовж століть. Визначено особливості системної організації ВГЛ за лексико-семантичними групами в межах тематичних груп, з огляду на її походження, парадигматичні відношення й особливості лексико-семантичних процесів на різних етапах її формування. Розглянуто способи утворення спеціальних слів, які позначають реалії водного господарства, виокремлено продуктивні та непродуктивні словотвірні моделі утворення. Проаналізовано шляхи формування лексики водного господарства польської мови, вплив на неї зовнішньо- і внутрішньомовних чинників у донаукову та наукову добу. Виявлено закономірні тенденції у формуванні та становленні ВГЛ, вперше змодельовано фахово-мовну картину світу польського моряка, визначено її ключові елементи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.53-34:04

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391550 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського