РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000495536<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щелкунов А. О. 
Політичні репресії кінця 1920-х - початку 1950-х років в пізньорадянській історіографії : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / А. О. Щелкунов; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Д., 2012. - 20 c. - укp.

Проаналізовано причини започаткування вивчення, у роки перебудови, феномену масових політичних репресій, що мали місце в СРСР наприкінці 1920 - на початку 1950-х рр. Встановлено, що проблема масових політичних репресій у суспільній думці кінця 1980 - початку 1990-х рр. була однією з найбільш актуальних. Актуалізація теми масових політичних репресій відбулася після публікації у першій половині 1987 р. раніше заборонених до друку творів відомих письменників та поетів (О. Твардовського, А. Ахматової, А. Рибакова та багатьох інших). Резонанс, викликаний порушенням проблеми масових політичних репресій, був настільки потужним, що до неї неодноразово зверталися державно-партійні лідери. Впродовж усієї перебудови тема політичних репресій залишалася однією з центральних у суспільних дискусіях. Соціальне замовлення обумовило стрімке наукове освоєння цієї проблеми. За досить короткий історичний період були створені десятки наукових статей і монографій. Інтерпретації проблеми масових політичних репресій у пізньорадянській історіографії визначили дослідження цієї проблеми у сучасних пострадянських історіографіях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4СОЮ)61-49 г + Т1(4СОЮ)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390801 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського