РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000495206<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кононенко Т. В. 
Маргінальна особистість у поствізантійській ментальності : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.04 / Т. В. Кононенко; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. - Сімф., 2012. - 28 c. - укp.

Розглянуто маргінальну особистість як модель аксіологічного вибору, характерними ознаками якої є принципове неприйняття божественного, природного і соціального підгрунтя світобудови, інакомислення, втрата смислового стрижня життя, самотність як життєвий стиль, абсолютизація власної волі та свободи, спрямованість до нового, іншого тощо. Вперше поняття маргінальної особистості пов'язано з поняттям вітчизняної інтелігенції. Подальший розвиток одержує обгрунтування ідеї двох типів чернечого служіння вітчизняної інтелігенції: іманентного (боговідступництво Людинобога, орієнтування на побудову Царства Земного, соціальну справедливість) та трансцендентного (богоподвижництво Боголюдини, орієнтування на побудову Царства Небесного, божественну благодать). Виділено персони та творчу спадщину П. І. Пестеля (тираноборство, метафізичний та історичний бунт), Ф. М. Достоєвського (богоборство як аксіологічний проект) і М. О. Бердяєва (життєтворчість як імператив розвитку) в межах проблеми маргінальної особистості у поствізантійській ментальності. Стверджено, що саме стрижневе положення християнства про образ і подобу сприяє формуванню та розвитку маргінальної особистості. Уточнено характеристики візантійської та поствізантійської ментальності, виділено нерозривний зв'язок сакрального та профанного, божественної та людської енергій, симфонію православної церкви та православної держави, апологію сильної державної влади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.2 + Ю3(4РОС)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390062 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського