РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000493190<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лапчук А. С. 
Фізико-технічні основи надщільної оптичної реєстрації інформації : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.05 / А. С. Лапчук; МОНМС України, Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2012. - 38 c. - укp.

Теоретично розроблено нові напрями розвитку твердотільно-імерсійного, багатошарового та ближньопольового оптичного запису інформації (ОЗІ). В твердотільно-імерсійному ОЗІ теоретично розроблено новий метод, який відрізняється тим, що замість напівсферичної лінзи запропоновано використовувати звужуючий діелектричний хвилевод, відкритий вузький кінець якого утворює апертуру. Технічна реалізація методу дозволяє суттєво спростити конструкцію системи запису та може виготовлятися за інтегральною технологією. Сформульовано загальні принципи та розроблено методи аналізу, багатошарового ОЗІ. Встановлено факт критичності впливу дисипативних втрат реєструвальних шарів на кількість реєструвальних шарів. Показано, що RОМ диск на основі бездисипативних реєстраційних шарів може мати інформаційну ємність до 1 Тбайт. Розроблено новий напрямок ближньопольового ОЗІ, який відрізняється тим, що використовує звужуючий мікросмужковий зонд, що не має закритичних розмірів. Для фокусування світла, що дозволило підвищити на чотири порядки оптичну ефективність методу. Показано, що максимальний рівень взаємодії зонда з оптичним диском досягається за використання реєструвального шару з великими дисипативними втратами й освітлювально-збирального режиму роботи зонда. Запропонований метод дозволять одержувати більше 2 Тбайт інформації на один диск. Розвинуто теоретичні основи спеклів в засобах відтворення інформації сканувальним лазерним променем і розроблено нові методи зменшення спеклів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-045.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського