РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000492185<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Моргунова О. І. 
Гумусовий стан та азотний потенціал чорноземів і темно-каштанових грунтів України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.03 / О. І. Моргунова; Харків. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. - Харків, 2014. - 24 c. - укp.

Досліджено вплив антропогенної діяльності на вміст загального гумусу, його колоїдних форм та рухомих органічних речовин. Визначено зміни загального та лужногідролізованого азоту в чорноземах і темно-каштанових грунтах за різного їх господарського використання. Уперше вивчено азотний потенціал колоїдних форм гумусу. Установлено, що вміст зазначеного азоту в колоїдних формах гумусу змінюється залежно від зональних особливостей кожного підтипу грунту. Уперше показано, що в темно-каштанових грунтах уміст загального азоту переважає в пасивній формі колоїдного гумусу, у чорноземах звичайних колоїдні форми гумусу мають приблизно однаковий уміст загального азоту, а у чорноземах типових вищий уміст загального азоту в активній формі колоїдного гумусу. Виявлено, що розорювання темно-каштанових грунтів та чорноземів звичайних призводить до зменшення частки загального азоту в активній формі колоїдного гумусу, тоді у чорноземах типових ріллі його частка в активній формі колоїдного гумусу зростає порівняно з грунтом абсолютної цілини. Проведено розрахунок зведеного показника якості грунтів і встановлено, що серед об'єктів досліджень найвищий показник якості мають чорноземи типові, а розорювання викликає зниження ефективної родючості як чорноземів, так і темно-каштанових грунтів. Розроблено рекомендації виробництву щодо охорони грунтів та їх раціонального використання, проведення агротехнічних заходів, які сприятимуть покращанню гумусового стану та азотного потенціалу грунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-23 + П034.18-23 + П032.341.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408158 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського