РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000492108<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сипченко І. В. 
Преса Сумщини 20 - 30-х рр. XX століття (типологічна характеристика та жанрово-стильові особливості) : автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.04 / І. В. Сипченко; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Дніпропетровськ, 2014. - 19 c. - укp.

Висвітлено один з найважливіших етапів у розвитку регіональної преси Сумщини, коли заклалися її основні характеристики, сформувалися провідні типи та основні журналістські жанри, а саме 1920 - 1930-ті рр. Зазначено, що за умов гострої боротьби за владу формується повноцінна система преси, яка грунтується на комуністичній ідеології та використовується як інструмент пропагандистського та агітаційного впливу на широкі маси, а в період індустріалізації та колективізації ще і як колективний організатор, що бере на себе окремі управлінські функції. Наголошено, що закладені в цей період підвалини пірамідальної вертикалі партійно-державної преси з незначними трансформаціями проіснували протягом усього радянського періоду. Інтереси розбудови класового суспільства вимагали створення не лише відповідної системи ЗМІ у масштабах всієї країни (і українська преса стала її самоцінною частиною), а і формування нових типів друкованої періодики. Виникають газети і журнали для керівного складу, партійної номенклатури та масові видання, що орієнтуються спочатку на неграмотну категорію населення, а з появою та поглибленням різноманітних функцій (виробничих, інформаційних, публіцистичних, соціокультурних, ідеологічно-пропагандистських тощо) - на різні прошарки радянського суспільства. Це забезпечило вже у зрілі роки радянської держави появу доволі широкої палітри найрізноманітніших видань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР-4СУМ)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407864 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського