РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000491632<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мойжес В. В. 
Історія керамічного виробництва Верхнього Потисся (XII ст. до н.е. - IV ст. н.е.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / В. В. Мойжес; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т". - Ужгород, 2014. - 20 c. - укp.

Досліджено історію керамічного виробництва Верхнього Потисся періоду формування та існування північнофракійського етносу. Характеристика посуду базується на результатах статистичного аналізу. Встановлено, що виготовлення фракійської кераміки в регіоні започатковано на традиціях культур середньої бронзи, а в гальштатську добу сформувалися його характерні ознаки, які зберігалися до пізньоримського часу. Під час розгляду ліпної кераміки простежено проникнення до Верхнього Потисся чужорідних і споріднених племен, у результаті чого з'явилися нові форми посуду та технології його виробництва. Суттєвий вплив на матеріальну культуру регіону мало оселення кельтів, що запровадили в III - II ст. до н.е. гончарне ремесло, традиції якого зберігалися впродовж наступних століть. Унаслідок цього значно зменшився асортимент ліпного посуду. Особливо це проявилося в пізньоримський час, коли під впливом ремісників Пороліссуму гончарство Верхнього Потисся досягло свого апогею. Результати дослідження вказують на збереження традицій у керамічному виробництві, а відповідно і на етнічну спорідненість автохтонного населення регіону в ХІІ/Х ст. до н.е. - IV ст. н.е.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)324-2 + Т491.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405537 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського