РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000490765<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кадобний Т. Б. 
Емпіристська парадигма мовного конституювання наукового знання : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.09 / Т. Б. Кадобний; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2014. - 20 c. - укp.

Систематизовано твердження класичних і більш пізніх емпіричних концепцій, пов'язаних з аналізом мови науки, що дозволяють констатувати наявність базових взаємозв'язків між класичною та постнекласичною парадигмальними настановами. Розкрито спадкоємність емпіричних учень класичної та некласичної доби за важливими методологічними й епістемологічними параметрами, показано доцільність залучення методологічного потенціалу класичного емпіризму в сучасні дослідження. Встановлено семіотично значущі взаємозв'язки між знаками, їх денотатами та смислами, які широко використовуються в науці, експліковано й охарактеризовано їх евристичний потенціал у контексті сучасної наукової методології. Виявлено корелятивність емпіричних і раціоналістичних учень Нового часу не в опозиціях "емпіричне - теоретичне", "об'єктивне - суб'єктивне", "часткове - загальне", а з погляду цілісності, що наближає їх до постнекласичних висновків. З'ясовано співзвучні з постнекласикою людиномірні настанови класичного емпіризму, здатні надати абстрактним конструкціям неопозитивістського варіанту емпіризму нового смислу та оновити образ емпіричного аналізу мови сучасної науки. Доведено внутрішню єдність емпіричних і теоретичних аспектів методологічної рефлексії мови наукового пізнання не лише у некласичних і постнекласичних, а й у традиційних епістемологічних концепціях, які заклали для цього передумови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251 + Ю220.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406523 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського