РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000490307<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Малачівська-Данчак М. П. 
Конструювання соціальних проблем у дискурсивних практиках сучасного українського суспільства : автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.01 / М. П. Малачівська-Данчак; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2014. - 23 c. - укp.

Проаналізовано соціологічні підходи до розуміння соціальних проблем у конструкціоністській перспективі. Вперше запропоновано трактування соціальної проблеми як соціального конструкту, який виникає в результаті синтезу дискурсивних і недискурсивних елементів у процесі реагування суспільних суб'єктів і носіїв ідентичності на складні соціальні умови. Досліджено специфіку конструювання соціальних проблем у контексті дискурсивних практик на політико-ідеологічному рівні та на рівні масової свідомості. За способом конструювання соціальних проблем у політичних дискурсивних практиках виділено такі типи конструювання: "природне конструювання", "обумовлена актуалізація", конструювання "за ключовим питанням" та "видовищне конструювання". Обгрунтовано, що залежно від цілі функціонування у політичних дискурсивних практиках, соціальні проблеми можуть виконувати такі типи ролей: інтеграційна / дезінтеграційна роль, роль наснаження / демотивації, роль формування позитивного іміджу / негативного іміджу, роль легітимації / делегітимації. За результатами емпіричної верифікації запропонованої теоретичної моделі конструювання соціальних проблем виокремлено дискурсивні та поведінкові практики. Виявлено, що дискурсивні практики, перебуваючи у діалектичних взаємовідносинах з поведінковими практиками самоорганізації та патерналізму формують соціальні практики сегрегації та консолідації.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*325.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405986 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського