РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000490204<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іванюк Г. І. 
Соціально-педагогічні засади розвитку сільської школи в Україні (друга половина 50-х - 90-ті рр. XX століття) : автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.01 / Г. І. Іванюк; НАПН України, Ін-т педагогіки. - Київ, 2014. - 40 c. - укp.

Розкрито взаємозв'язки між державними стратегіями соціально-економічного розвитку українського села та суспільним замовленням на підготовку учнів сільських шкіл до праці, вплив освітніх парадигм на функціонування сільської школи, місце педагогічної науки та новаторства в удосконаленні її діяльності. Розроблено періодизацію розвитку сільської школи України в хронологічних межах дослідження. Охарактеризовано тенденції розвитку сільської школи та виявлено основні суперечності, які були характерні для трансформації завдань, змістово-методичного та матеріально-технічного забезпечення діяльності сільської школи, динаміки її мережі, фахової підготовки вчителя, реалізації новаторських педагогічних ідей у авторських школах України. Проаналізовано особливості зовнішньої та внутрішньошкільної диференціації в різні періоди розвитку сільської школи України, які визначалися освітніми парадигмами (нормативно-знаннєва - у радянську добу, особистісно орієнтована - в умовах становлення ринкових відносин у незалежній Україні).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4УКР)714.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405828 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського