РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000489355<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Придруга С. М. 
Механізми пошкодження печінки у віддаленому періоді тяжкої травми та їх корекція : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / С. М. Придруга; Буков. держ. мед. ун-т. - Чернівці, 2014. - 20 c. - укp.

Уперше встановлено на розробленій моделі політравми, що в період пізніх її виявів (з 14 до 21 доби) у тканинах печінки підвищується інтенсивність пероксидного окиснення ліпідів, переважно за рахунок їх первинних продуктів (дієнових і трієнових кон'югатів) та супроводжується підвищенням активності ферментативної і неферментативної ланок антиоксидантного захисту (супероксиддисмутази, каталази, SН-груп), підвищенням у сироватці крові вмісту церулоплазміну. З'ясовано, що показникам цитолітичнго синдрому та ендогенної інтоксикації в період пізніх виявів травматичної хвороби притаманні коливальні відхилення зі збільшенням їх величин на 21 добу у порівнянні із 14 добою та зниженням на 28 добу. Виявлено в період пізніх виявів травматичної хвороби характер порушень функціональної здатності печінки, що виявлялось зростанням інтенсивності виділення жовчі на тлі зниження вмісту загальних жовчних кислот і кон'югованого білірубіну на 21 добу посттравматичного періоду. Виділено симптом "поліхолії" як несприятливу ознаку функціонального стану печінки за умов політравми. Морфологічним дослідженням уперше встановлено, що через 14 діб після нанесення травми в печінці піддослідних тварин виникають дистрофічно-некротичні зміни, які виявляються явищами запалення з ознаками поглиблення його на 21 добу та посиленням регенераторних процесів на 28 добу експерименту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.13 + Р413.51-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404469 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського