РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000488925<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хлевна Ю. Л. 
Механохімічні процеси припрацювання трибосистем та обгрунтування вибору покриттів для сплавів титану : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.04 / Ю. Л. Хлевна; Нац. авіац. ун-т. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Вперше виявлено, що в трибологічній системі БрАЖМц 10-3-1,5 - АМГ-10 - ШХ15 відбуваються протилежні процеси відновлення (навуглецювання) бронзи й одночасно окиснення сталі, що є новим аспектом механізму утворення та властивостей поверхневої "сервовитної плівки" на бронзі. Виявлено перенесення фрагментів сталі на бронзу та вперше встановлено, що це субмікронна поверхнева плівка товщиною близько 2 мкм, яка ізоморфно розчинює атоми міді та створює композиційну структуру тонкого конгломерату фаз з іншими елементами, зокрема залишками карбідних мікрофрагментів, які задають властивості "сервовитної плівки". Виявлено, що "сервовитна плівка" існує у доволі вузькому температурному діапазоні. Підвищення температури мастильного матеріалу в межах 75-ти градусів призводить до суттєвої зміни товщини навуглецьованих поверхневих шарів контактної зони "бронза-сталь": зменшується загальна товщина модифікованого поверхневого шару на поверхні тертя бронзи та збільшується товщина механо-хімічно модифікованого оксидного поверхневого шару сталі. Встановлено, що двократне оплавлення лазером плазмового покриття на титановому сплаві ВТ22 сприяє підвищенню припрацьовуваності та зносостійкості, що обумовлено формуванням градієнтної структури: тонкого поверхневого шару з дисперсною структурою з пониженим опором зсуву та глибинного шару зі стовпчастою структурою нормально орієнтованою до поверхні тертя.


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 + К663,351

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404438 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського