РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000488834<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мар'єнков М. Г. 
Експериментально-теоретичні методи оцінки сейсмостійкості будівель : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.23.01 / М. Г. Мар'єнков; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. - О., 2013. - 37 c. - укp.

Розроблено теорії та методи динамічного розрахунку залізобетонних будівель з урахуванням нелінійних деформацій і пошкоджень конструкцій під час дій основного землетрусу й афтершоків, а також експериментально-теоретичним методам оцінки сейсмостійкості будівель. Представлено новий метод (у розвиток рекомендацій Єврокоду 8) розрахунку нелінійних переміщень будівель для проектування конструкцій заданої категорії пластичності на основі запропонованих графіків непружних спектрів реакції. Викладено методику розрахунку динамічних характеристик будівель з урахуванням тріщин в конструкціях по програмних комплексах на основі методу скінченних елементів, методику розрахунку жорсткостних характеристик залізобетонних конструкцій, що враховує нелінійну роботу матеріалів за циклічних навантажень. Розглянуто інженерний метод нелінійного динамічного розрахунку будівель на основі перетворення багатомасової системи в еквівалентну одномасову. Досліджено аналітичний метод розрахунку власних і вимушених коливань будівель на основі консольної моделі з розподіленими параметрами (з урахуванням моменту інерції маси, поступальних і кутових коливань грунту під час землетрусу). Наведено методику визначення сейсмічних навантажень на висотні будівлі на основі спектрального методу та з урахуванням пакету акселерограм. Обгрунтовано коефіцієнти редукції сейсмічних навантажень. Подано пропозиції з емпіричних залежностей періодів власних коливань залізобетонних будівель від їх висоти, включаючи будівлі Чорнобильської АЕС. Проведено випробування натурних фрагментів великопанельного та великоблокового житлових будинків за знакозмінних навантажень і виконано порівняння результатів розрахунків з даними динамічних випробувань, проведених за допомогою вібраційних машин і сейсмоплатформ. Одержано експериментальні дані зі статичних і динамічних характеристиках гумово-металевих сейсмоізолюючих блоків (розроблених, запатентованих і таких, що виготовляються в Україні) і дані чисельних досліджень зниження сейсмічних навантажень на сейсмоізольовані багатоповерхові будівлі. Встановлено ефективність сейсмозахисних екранів в грунті за сейсмовибухових дій під час проведення глибинних вибухів у разі ущільнення просідаючих грунтів. Розроблено методику визначення сейсмічних навантажень на будівлі та сейсмобезпечних відстаней у разі ущільнення просідаючих грунтів енергією глибинних вибухів (включена в норми). Подано опис і застосування розроблених багатоканальних систем сейсмомоніторингу за виконання динамічної паспортизації будівель на основі запропонованої методики вібродіагностики конструкцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5-028.68 + Н7-022.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403905 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського