РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000488089<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іванченко Л. В. 
Технологія комплексного перероблення полімінеральних руд Прикарпаття методом сульфатного вилуговування : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.01 / Л. В. Іванченко; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". - Д., 2013. - 26 c. - укp.

Наведено результати створення безвідходної технології перероблення полімінеральних калійних руд методом сульфатного вилуговування. Висвітлено роль метода фізико-хімічного аналізу як теоретичної основи сольових виробництв та значення діаграми п'ятикомпонентної "морської" системи Na{\up\fs9 +}, К{\up\fs9 +}, Mg{\up\fs9 2+} // SO{\dn\fs9 4}{\up\fs9 2-}, Cl{\up\fs9 -}, Н{\dn\fs9 2}O для вироблення раціональних технічних рішень організації виробничого циклу. З врахуванням особливостей побудови діаграми проаналізовано традиційну технологію, яка заснована на вилуговуванні руди насиченими розчинами натрію хлориду, і заходи ведення процесів рудопідготовки. Зазначено недостатню ефективність існуючої технології хлоридного вилуговування та неминучість утворення в ній багатотоннажних галіто-лангбейнітових відвалів. Проаналізовано метод сульфатного вилуговування, який відноситься до методів "повного" розчинення і дозволяє використовувати всі компоненти руди для одержання товарних продуктів. Вивчено механізм і кінетику вилуговування руди та окремих мінералів насиченими розчинами натрію сульфату. Надано результати технологічного дослідження процесу в періодичному і безперервному режимах. Розроблено новий варіант вилуговування руди оборотними розчинами на основі шеніту. Зазначено, що порівняно з першим варіантом він не вимагає для пуску виробничого процесу привізної сировини - натрію сульфату. За експериментальними даними на сольовій, водній і натрієвій проекціях системи Na{\up\fs9 +}, К{\up\fs9 +}, Mg{\up\fs9 2+} // SO{\dn\fs9 4}{\up\fs9 2-}, Cl{\up\fs9 -}, Н{\dn\fs9 2}O побудовано діаграму процесу в стаціонарному режимі. Надано принципову, операторну і апаратурно-технологічну схеми головного реакторного процесу перероблення полімінеральної руди методом сульфатного вилуговування. Зазначено, що хлоридно-сульфатний розсіл, що утворюється в ньому направляють на одержання харчової та технічної кухонної солі, калійних добрив і магнію хлориду випарюванням, охолодженням та кристалізацією, з максимальним використанням обладнання калійного виробництва. Побічний продукт - відвальний кек, що містить глинисту фракцію і важкорозчинні калійно-магнієві мінерали - переробляють в гранульовані безхлоридні калійні добрива пролонгованої дії з мікроелементами. Зазначено, що цей метод придатний для утилізації багатотоннажних відходів, які вже нагромадилися. Впровадження його сприятиме покращанню техніко-економічних показників виробництва та вирішенню екологічних проблем галургійного перероблення полімінеральної руди.


Індекс рубрикатора НБУВ: И330.42 + К335.3 + Л323-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402409 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського