РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000488019<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пікас О. Б. 
Клініко-імунологічні та метаболічні зміни у хворих на туберкульоз легень, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, і їх корекція при комплексному лікуванні : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.26 / О. Б. Пікас; ДУ "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України". - К., 2013. - 34 c. - укp.

Приділено увагу підвищенню ефективності лікування хворих на туберкульоз легень, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, на основі розкриття патогенетичних особливостей перебігу хвороби і корекції характерних імунологічних та метаболічних змін. Доведено ефективність застосування ліволіну форте для корекції змін перекисного окиснення ліпідів і системи антиоксидантного захисту, спектра жирних кислот ліпідів крові й конденсату повітря, що видихається, поверхневої активності сурфактанта легень і об’єму конденсату повітря, що видихається; імунофану - для корекції змін перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантного захисту, метаболізму оксиду азоту II (NO) та клітинного й гуморального імунітету. У комплексі лікування таких хворих використання запропонованого способу патогенетично обгрунтованої терапії (одночасне застосування ліволіну форте та імунофану) дозволило прискорити їх одужання: швидше припинити бактеріовиділення, усунути інфільтративні зміни і досягти закриття порожнини розпаду в легенях, збільшити частоту припинення бактеріовиділення, загоєння деструкції і формування малих залишкових змін і зменшити частоту несприятливих наслідків. Запропоновано маркери для визначення тяжкості перебігу туберкульозу легень і несприятливих наслідків його у пацієнтів, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403231 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського