РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000487169<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Спільник Н. В. 
Використання граншлаків від виробництва силікомарганцю в будівництві з дотриманням норм екологічної безпеки : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / Н. В. Спільник; ДВНЗ "Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.". - Д., 2013. - 21 c. - укp.

Вперше встановлено, що використання техногенних відходів надає можливість знизити екологічний ризик у 1,95 раза (за рахунок зниження емісій марганцю в модельному розчині майже в 10 разів), визначений шляхом побудови та розрахунку дерева рішень. Вперше науково обгрунтовано екологічні, фізико-механічні та хімічні властивості дрібнозернистих бетонів, що виготовлені з використанням гранульованих шлаків. Встановлено, що емісії важких металів із бетонів на гранульованому шлаку від виробництва силікомарганцю відповідають зразкам на природному та техногенному заповнювачах. Набули подальшого розвитку екологічні дослідження впливу промислових відходів на грунт шляхом визначення емісій важких металів у модельні середовища. Встановлено, що залежність емісій іонів важких металів у воду від часу має екстремальний характер. Зниження емісій важких металів обумовлено підвищенням рН середовища й утворенням важкорозчинних гідроксидів і сульфідів важких металів. Одержано кінетичні рівняння та константи швидкості емісії важких металів в модельний розчин при рН = 4,8. Науково визначено й експериментально доведено рецептурно-технологічні параметри використання гранульованих шлаків силікомарганцю для виготовлення екологічно безпечних будівельних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н393.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401863 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського