РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000487109<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Седлерова А. І. 
Мовний та позамовний контекст перекладацького доробку В. Підмогильного (на матеріалі перекладів з французької мови) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.16 / А. І. Седлерова; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 19 c. - укp.

Вперше проведено комплексний аналіз перекладацької діяльності В. Підмогильного у мовному та позамовному контекстах періоду 1920 - 1930-х рр. на основі використання сучасних теорій щодо мовної та творчої особистості перекладача, герменевтичного кола, діяльнісного та ідеологічного підходів до перекладу, а також запропонованого методу перекладознавчого кола. Досліджено вплив мовних та позамовних контекстів на перекладацьку діяльність В. Підмогильного. Зважаючи на вирішальний вплив ідеологічного чинника на життя В. Підмогильного, його творчу діяльність поділено на два періоди: 1920-ті рр. (доба "українізації") та 1930-ті рр. (доба "Великого терору"). Розглянуто взаємовплив двох іпостасей В. Підмогильного - письменника і перекладача на жанровому, ідейно-світоглядному, концептуальному рівнях, укладено таблиці, які дозволяють співставити власні твори та переклади В. Підмогильного за хронологічним принципом. Показано, що впродовж творчого шляху В. Підмогильний перекладав твори авторів (О. де Бальзака, Гі де Мопассана, Вольтера, Д. Дідро, А. Франса, П. Меріме, А. Доде, К. Гельвеція), які були суголосними його власній прозовій творчості. Визначено основні стратегії, притаманні перекладацькому стилю В. Підмогильного - стратегія просвітництва, мовоохоронна стратегія, стратегія креативності та стратегія часткового одомашнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Підмогильний В. 57 + Ш5(4ФРА)-318.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401970 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського