РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000486500<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Татарко І. І. 
Соціально-економічний та культурно-освітній розвиток болгарського населення Ізмаїльської області УРСР та півдня МРСР в 1944 - 1954 рр. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / І. І. Татарко; ДЗ "Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка". - Луганськ, 2013. - 20 c. - укp.

Розглянуто процеси трансформаційних перетворень у болгарському селі в контексті радянізації новоприєднаних земель України і Молдови. Висвітлено особливості колективізації болгарської спільноти Ізмаїльщини і півдня Молдови. Охарактеризовано механізм репресивних заходів щодо заможного болгарського селянства, виявлено причини та наслідки голоду 1946 - 1947 pp. для болгарського населення регіону. Визначено специфіку розвитку промислового виробництва в місцях компактного розселення болгар, її зумовленість державною політикою та місцевими умовами. Проаналізовано методи і форми розгортання освітянської справи в болгарському середовищі, стрімкі темпи підвищення освітнього та культурного рівня болгарського населення, його русифікацію та молдовофікацію. Розкрито особливості соціально-економічних та культурно-освітніх змін серед болгар Ізмаїльської області УРСР та півдня Молдови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ІЗМ)623 + Т3(4МОЛ7)623

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського