РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000486313<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Креховська-Лепявко О. М. 
Патогенетичне обгрунтування поєднаного застосування L-орнітину і L-аргініну в корекції порушень при гострому токсичному гепатиті : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / О. М. Креховська-Лепявко; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України". - Т., 2013. - 20 c. - укp.

Вперше з'ясовано особливості морфофункціональних відхилень печінки та функції нирок за умов гострого тетрахлорметанового гепатиту під впливом амінокислот L-орнітину та L-аргініну, патогенетично обгрунтовано доцільність їх поєднаного застосування з метою корекції цієї патології. Вперше доведено, що семиденне застосування амінокислот L-орнітину, L-аргініну й їх комбінації поєднання в контексті гострого токсичного ураження тетрахлорметаном супроводжується достовірним підвищенням умісту у сироватці крові NO, зниженням - сечовини й азоту сечовини, що було більш виражено після застосування L-аргініну та комплексу амінокислот. Вперше показано, що комбіноване застосування амінокислот L-орнітину та L-аргініну за умов досліджуваної патології зумовлює менший рівень циркулюючих імунних комплексів, показників цитолізу, ендогенної інтоксикації, сприяє відновленню антиоксидантної активності сироватки крові та тканин печінки та нирок. Вперше встановлено, що комбіноване застосування амінокислот L-орнітину та L-аргініну в контексті гострої інтоксикації тетрахлорметаном, порівняно із їх окремим введенням, сприяє найповнішому відновленню гепатоцитами процесів холатоутворення та жовчовиділення. Вперше з'ясовано, що поглинально-видільна та глікогенсинтезувальна функції печінки за цих експериментальних умов, як після одночасного застосування амінокислот L-орнітину та L-аргініну, так і за окремого введення L-орнітину зазнає менших порушень та є аналогічною. Вперше доведено, що поєднане комбіноване застосування L-орнітину та L-аргініну сприяє найбільшому відновленню функціональної здатності нирок після токсичного ураження тетрахлорметаном. Це проявляється підвищенням стимульованого діурезу, зростанням швидкості клубочкової фільтрації, зниженням вмісту креатиніну в сироватці крові та в сечі, зростанням екскреції креатиніну, зростанням швидкості фільтрації іонів натрію та кліренсу креатиніну, зниженням вмісту загального білка в сечі та зменшенням швидкості його екскреції. Вперше виявлено, що за корекції гострого токсичного ураження тетрахлорметаном амінокислотами L-аргініном та L-орнітином виникає більш виражене відновлення балкової структури гепатоцитів, зменшення розладів кровообігу, зниження дистрофічно-некротичних змін і посилення регенераторної активності клітин, особливо в периферійних ділянках часточки, а також зменшення явищ внутрішньопротокових холестазів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.111-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401340 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського