РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000486309<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Олещук О. М. 
Роль системи оксиду азоту в механізмах уражень печінки різного генезу : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.04 / О. М. Олещук; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України". - Т., 2013. - 38 c. - укp.

Шляхом модуляції синтезу NO вивчено роль системи L-аргінін - оксид азоту в патогенезі токсичного, холестатичного, циротичного й ішемічно-реперфузійного уражень печінки. Встановлено, що прекурсори оксиду азоту L-аргінін та L-аргініну L-глутамат, незалежно від виду ураження, мають гепатопротекторний вплив, що проявляється в пригніченні процесів цитолізу та холестазу, покращенні мітохондріального дихання та детоксикуючої функції печінки, зменшенні ознак метаболічного ацидозу, усуненні дисбалансу в системі прооксиданти-антиоксиданти, зниженні вмісту iNOS та зростанні eNOS, зменшенні рівня прозапальних цитокінів, відновленні морфологічної структури печінки. Неселективний блокатор NO-синтази N-нітро-L-аргінін, незважаючи на тип ураження, викликає подальше порушення структури печінки, наростання явищ цитолізу та холестазу, виснаження захисних компонентів антиоксидантної системи, активацію процесів ліпопероксидації, порушення функції електрон-транспортної системи мітохондрій та процесів детоксикації в печінці, наростання явищ метаболічного ацидозу й ендотоксикозу на підставі зниженого рівня нітрит- та нітрат- аніонів, вмісту eNOS, iNOS та зростання кількості прозапальних цитокінів. Застосування селективних інгібіторів iNOS аміногуанідину та мелатоніну у разі гепатиту, холестазу та цирозу забезпечує часткове покращання показників функціонального стану та метаболічних процесів у печінці. Встановлено негативний вплив аміногуанідину на стан печінки за її ішемії-реперфузії, що вказує на протективну дію iNOS-індукованого синтезу оксиду азоту в ранні періоди реперфузії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського