РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000486305<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Романюк Л. С. 
Геологічна будова та рудоносність Сущано-Пержанської зони активізації Українського щита : автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.01 / Л. С. Романюк; НАН України, Ін-т геол. наук. - К., 2013. - 24 c. - укp.

Вперше доведено, що формування Пержанського рідкіснометалевого рудного району пов'язано з тектонічним вузлом перетину Сущано-Пержанської зони активізації з Північно-Українською мегазоною рудоконцентрації, де існували найбільш активні та проникні глибинні структури. Показано, що основною рудоносною геологічною формацією є рідкіснометалеві граніти (апограніти) пержанського комплексу, які пов'язані з активізацією субплатформних утворень в протерозої (верхи палеопротерозою та мезопротерозой (1700 - 1400 млн р.)). Вперше обгрунтовано, що найбільш продуктивними рудними формаціями є берилієносні лужні (польовошпатові) метасоматити з гентгельвіном, які виникли в результаті багатостадійних метасоматичних процесів регіонального та локального характеру. Визначено, що формування комплексних колумбіт - каситеритових розсипів пов'язано з потужними джерелами рудних мінералів (рідкіснометалеві граніти та метасоматити) і сприятливою геоморфологічною обстановкою. Вперше для Пержанського рудного району доведено комплексне зруденіння (берилій, рідкісні землі, цирконій, олово, титан, фтор, дистенові кварцити), що передбачає перспективи його подальшого вивчення й освоєння як об'єкта світового значення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452(45УКР3)6 + Д59(45УКР3)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401331 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського