РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000485791<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чупріна Н. М. 
Стилістика бідермайєра в фортепіанній творчості XIX ст. : автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / Н. М. Чупріна; Одес. нац. муз. акад. ім. А.В. Нежданової. - О., 2013. - 15 c. - укp.

Вперше обгрунтовано теоретичну ідею наявності в різних національних європейських школах, зокрема у фортепіанному мистецтві, прото- та постбідермайєрівських стильових ознак і досліджено їх прояви у річищі взаємодії з романтизмом на різних етапах його розвитку. У контексті зазначеної проблематики проаналізовано твори, що у вітчизняному музикознавстві ще не були предметом досліджень, хоча їх художня та практично-дидактична значимість не викликає сумнівів (фортепіанні п'єси М. Клементі, Дж. Фільда, Дж. Россіні, М. Шимановської, І. Падеревського, З. Носковського, В. Ребікова та ін.). Уточнено "віденьскоцентристські" уявлення щодо розвитку інструментальної школи Італії на початку XIX ст., зокрема системи її музичної освіти. Розглянуто твори М. Клементі (вчителя Дж. Фільда) в аспекті їх самостійного стильового виявлення. Вперше в українському музикознавстві визначено ставлення Дж. Россіні до Реставрації та релігії. Прослідковано залучення до виражальної палітри фортепіанної та вокальної творчості Дж. Россіні властивих італійському бідермайєрівському спрямуванню ознак, зокрема, елемент "блискучості" (brilliante). Розглянуто специфіку національних бідермайєрівських рис у співдії із романтичними (твори Дж. Фільда) та постромантичними (у К. Дебюссі) засадами мислення. Використано інноваційний підхід до розгляду творчості композитора В. Ребікова, одесита за місцем проживання та творчої діяльності. Поза тим, що внесок композитора у становлення імпресіонізму-символізму є беззаперечним, поза увагою науковців залишалося його свідоме наслідування бідермайєрівських традицій, що за умов тогочасної російської культури (рубіж попередніх століть) стають одним із найбільш виразних витоків модерну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-03(4)5-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400175 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського