РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000485050<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хоменко І. А. 
Художнє радіомовлення у системі соціальних комунікацій : автореф. дис. ... д-ра наук із соц. комунікацій : 27.00.01 / І. А. Хоменко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 40 c. - укp.

Висвітлено проблеми художнього радіомовлення як складової системи соціальних комунікацій. Проаналізовано особливості соціального впливу акустичного ефірного мистецтва в порівняні з впливом інших медіа. Доведено, що художнє радіомовлення є потужним знаряддям впливу на індивідуум і загал. Розкрито специфіку механізмів сприйняття інформації по акустичному каналу, яка не дозволяє ефективно використовувати його з пропагандистською або рекламною метою. Зазначено, що в екстремальних випадках потужність некерованого впливу на аудиторію, притаманна художній радіопрограмі, провокувала афекти (так званий ефект "радіопаніки"). Але суспільно корисна мета, яку радіомистецтво виконує найкращим чином, полягає у демасифікації аудиторії, формуванні з аудиторії не натовпу, а колективу особистостей, що спроможні критично мислити та співпереживати. Подібний феномен, емпірично відзначений у різних країнах, призводив до конфлікту між виробниками художніх радіопрограм і тоталітарною владою. Зазначено, що прикладні аспекти дослідження пов'язані з інформаційною безпекою та оптимізацією радіовиробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.1 + С5*333.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398902 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського