РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000484738<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Цебрій І. В. 
Духовно-моральна парадигма освіти в спадщині ранньохристиянських педагогів середньовічної Європи : автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.01 / І. В. Цебрій; ДЗ "Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка". - Луганськ, 2013. - 40 c. - укp.

З'ясовано передумови виникнення духовно-моральної парадигми освіти, її становлення та поширення в європейському світі в добу середньовіччя. Відтворено методологічні, теоретичні й технологічні засади нової освітньої моделі, її релігійно-християнські цінності, місце в університетсько-шкільній системі наступних епох. Обгрунтовано доцільність педагогічних ідей християнських наставників за умов формування нового європейського світу, раціонального поєднання теоретичних і практичних дисциплін у педагогічних моделях Северина Боеція, Флавія Кассіодора, Григорія Великого, Ісидора Севільського, Алкуїна та ін. Доведено, що загальнокультурний феномен духовності й моральності в християнській парадигмі освіти раннього середньовіччя відігравав роль першооснови, регулював систему знань, поглядів, норм, оцінок і поведінки людей у суспільстві. Визначено місце "тривіуму" і "квадріуму" (античних мистецтв) у комплексній духовно-моральній парадигмі освіти середньовіччя, а також спеціальних практичних дисциплін - медицини, канонічного права, економіки - необхідних для функціонування нової цивілізації. Показано вплив християнської освітньої системи на формування спеціалізованих ВНЗ у Європі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4)4 + Э370.9(4)-34-021.733

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398549 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського