РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000483935<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Каліберда О. О. 
Енциклопедизм як різнорівневий складник англомовних тлумачних словників : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. О. Каліберда; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. - О., 2013. - 20 c. - укp.

Проведено комплексний аналіз англомовної енциклопедичної та лінгвістичної лексикографії. Вперше розкрито спільні тенденції розвитку західноєвропейської енциклопедичної та англомовної лінгвістичної лексикографії, структурні рівні тлумачних словників англійської мови досліджено в кореляції з енциклопедичною лексикографією. Визначено наскрізну природу процесу енциклопедизації, оскільки енциклопедичне структурування інформаційного поля охоплює всі рівні тлумачного словника англійської мови. З'ясовано принципи фіксації енциклопедичних даних на рівні мега-, макро-, медіо- та мікроструктури. Уточнено сутність понять "паравербальний компонент дефініції" та "гіподефініція". Показано, що енциклопедичним і тлумачним словникам притаманні спільні функції: навчальна, систематизувальна, наукова, інформативно-довідкова, культурологічна, комунікативна, нормативна, лінгвістичного забезпечення інформаційних систем і термінологічного обслуговування мовних фахівців у різних галузях. У сучасній західноєвропейській лексикографії словник розглядається як утилітарний продукт і його функції детермінуються профілем потенційного користувача та типологією ситуацій користування. Отже всі словники за своїми функціями розполіляються на ті, що презентують певні знання (енциклопедичні словники), забезпечують процес успішної комунікації (лінгвістичні словники) чи поєднують обидві функції. Енциклопедизм англомовних тлумачних словників свідчить про зміну стратегій кодифікації, збереження, відображення та трансляції інформації. Будь-який словник є не тільки фіксатором наявного корпусу мовних ресурсів, але й статичним утіленням динамічних процесів зміни шляхів мапування дійсності колективною мовною свідомістю на кожному конкретному етапі розвитку лінгвокультури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-4 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397652 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського