РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000483363<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ільїнський Ю. М. 
Вплив основного обробітку і удобрення на родючість дерново-підзолистого супіщаного грунту та продуктивність хмелю в умовах Полісся : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / Ю. М. Ільїнський; НААН України, Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва НААН". - К., 2013. - 19 c. - укp.

Досліджено вплив різних способів основного обробітку дерново-підзолистого супіщаного грунту та систем удобрення хмелю за умов Полісся України на основні агрофізичні та агрохімічні властивості грунту, поживного режиму, продуктивність хмеленасаджень. Наведено економічну та енергетичну оцінку ефективності застосування різних складових агротехнології за вирощування хмелю. Встановлено, що комплексне застосування органічних і мінеральних добрив позитивно впливало на основні параметри родючості дерново-підзолистого супіщаного грунту під хмеленасадженнями. Зазначено про покращення накопичення продуктивної вологи, стримування деградаційних процесів в кислотно-основних властивостей грунту від застосування високих доз мінеральних добрив, стабілізацію або підвищення вмісту органічної речовини, інтенсивне зростання у різних шарах грунту вмісту легкогідролізованих форм азоту (30,8 - 96,6 %), рухомого фосфору (11,8 - 57,6 %) та обмінного калію (68,4 - 162,8 %). Зауважено, що прирости урожайності шишок хмелю від застосування різних систем удобрення становлять 30,4 - 86,1 % залежно від сорту та способу основного обробітку грунту. Наголошено, що запровадження безполицевого обробітку міжрядь не погіршувало грунтових умов росту та рівня продуктивності культури, а навпаки, сприяло покращанню окремих показників. Рекомендовано яктакій обробіток міжрядь основний в системі обробітку грунту в насадженнях хмелю, разом із органо-мінеральними системами удобрення, та як найбільш економічно й енергетично ефективний.


Індекс рубрикатора НБУВ: П259-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського