РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000482294<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федьков Д. Л. 
Клініко-лабораторні особливості, оцінка активності запально-деструктивного процесу та удосконалення лікування псоріатичного артриту з використанням лефлуноміду : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / Д. Л. Федьков; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Встановлено, що у хворих на псоріатичний артрит (ПА) рівень ММП-3 (матриксні металопротеїнази) більше, ніж удвічі вищий у порівнянні з хворими на остеоартроз без ознак реактивного синовіту за зіставних рівнів піридиноліну, що підтверджує значення цього ферменту як маркера запального процесу в периферичних суглобах у разі ПА. Вперше вивчено вплив лефлуноміду на деструкцію сполучної тканини у хворих на ПА шляхом визначення рівнів ММП-3 та піридиноліну. Встановлено, що лефлуномід знижує активність запально-деструктивного процесу, інтенсивність руйнування кісток. Доведено, що його антидеструктивна дія більш виражена у хворих, що відповіли на лікування за критерієм PsARC. Показано можливість і переваги використання рівня ММП-3 як об'єктивного критерію ефективності лікування ПА, виявлено наявність тісного взаємозв'язку між змінами клінічних показників активності запального ураження суглобів і динамікою рівня ММП-3, а також відсутність такої кореляції для величин традиційних лабораторних маркерів запалення (швидкість осідання еритроцитів та С-реактивний білок). Вперше доведено, що у хворих на ПА з недостатнім ефектом від лікування сульфасалазином чи метотрексатом доцільно застосовувати комбінацію цих препаратів з лефлуномідом. З'ясовано, що результативність такої комбінованої базової терапії є вищою у порівнянні з монотерапією лефлуномідом. Суттєвих відмінностей у переносимості? цього препарату як монотерапії та у складі комбінованої базової терапії немає.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.9-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395650 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського