РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000462352<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мегеря В. М. 
Возможности и перспективы применения несейсмических методов для поисков скоплений углеводородов и геосолитонная концепция их образования / В. М. Мегеря, В. Г. Филатов, В. И. Старостенко, И. Н. Корчагин, А. М. Лобанов, Ю. В. Гласко, М. Ю. Волоцков, С. А. Скачков // Геофиз. журн.. - 2012. - 34, № 3. - С. 4-21. - Библиогр.: с. 18-21 - рус.

Геосолітонна концепція утворення родовищ вуглеводнів (ВВ) надає змогу розробити ефективні методи проведення комплексних геофізичних робіт, які здатні забезпечити успішні пошуки і розвідку складнопобудованих покладів нафти і газу, що контролюються геосолітонним механізмом дегазації Землі. Головні ознаки родовищ ВВ у межах цієї концепції - геосолітонні трубки та вихровий характер фізичих полів, що виявляється в матеріалах сейсморозвідки, електророзвідки МТЗ, у гравітаційних та магнітних полях. Для розв'язання некоректних задач геофізики (граві-, магнітометрії, електророзвідки) внаслідок обмежених виборок застосовують стійкі методи обробки та інтерпретації на основі регуляризації, оптимальної фільтрації та інтропродовження геополей у площовому варіанті. Найзагальнішим і найперспективнішим підходом теорії інтерпретації геопотенціальних полів є напрям еквівалентних перерозподілів: вимітання мас, за Пуанкаре, із області на межу, яке реалізував А. В. Овчаренко; вимітання з області в область: набухання, за В. С. Лі; концентрація мас-джерел, за Д. Зідаровим і В. Г. Філатовим, у двовимірній та тривимірній постановці Ю. В. Гласка. Концепція геосолітонної дегазації Землі пройшла практичну апробацію в Західному Сибіру. Методика проведення комплексних геофізичних досліджень, яка розроблена на основі зазначеної концепції, підвищила ефективність пошуків і розвідки родовищ нафти і газу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського