РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000462310<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Цветкова Т. А. 
Сейсмотомография Восточно-Европейской платформы: трехмерная Р-скоростная модель мантии под Фенноскандией. Ч. II / Т. А. Цветкова, Л. А. Шумлянская, И. В. Бугаенко, Л. Н. Заец // Геофиз. журн.. - 2010. - 32, № 1. - С. 60-77. - Библиогр.: с. 76-77 - рус.

Розглянуто цикл робіт з сейсмічної томографії Східноєвропейської платформи. Наведена швидкісна картина відповідає мантії під Феноскандинавським щитом - північно-західної частини платформи. Основною швидкісною характеристикою мантії під Феноскандією, погодженою за вертикальними і горизонтальними перерізами, є загальна інверсність швидкісної будови мантії. Мантію під основною частиною Феноскандїї за швидкісними характеристиками поділено на три групи. До першої належить мантія під Карельським, Біломорським, Центральнокольським і Мурманським блоками Кольсько-Карельского мегаблока, Прибалтійським мантійним блоком і Свекофенським блоком-1. Друга група - мантія під Лапландсько-Біломорським поясом-2, Свекофенським блоком-2, Свеконорвезьким мегаблоком. Третя група - це мантійні зони під Прибалтійським блоком, Свекофенським блоком-1, Лапландсько-Біломорським поясом-1, що є перехідною між першою і другою групами. Основні межі розділення мантії під Феноскандією погоджені як за горизонтальними, так і за вертикальними перерізами. Ці межі визначено: за загальними швидкісними мантійними характеристиками - розділенням мантії за швидкісними характеристиками горизонтальних перерізів; за особливостями розподілу швидкостей - наявністю субгоризонтальних високошвидкісних похилих шарів, що поширюються із шару сейсмічної літосфери в шар Голіцина-Гейка. Високошвидкісні похилі шари виділяють мантійну зону під Трансскандинавською магматичною зоною і в межах мантії під Кольсько-Карельським мегаблоком, а також зону поширення впливу мантії під Північною Атлантикою на схід.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського