РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000462155<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бугаенко И. В. 
Трехмерная P-скоростная модель мантии Черного моря и прилегающей территории / И. В. Бугаенко, Л. А. Шумлянская, Л. Н. Заец, Т. А. Цветкова // Геофиз. журн.. - 2008. - 30, № 5. - С. 145-160. - Библиогр.: 28 назв. - рус.

Побудовано тривимірну P-швидкісну модель мантії Чорного моря та його оточення до глибини 2500 км за допомогою методу Тейлорового наближення розв'язку задачі сейсмічної томографії, що запропонував В. С. Гейко. Для Чорноморського регіону проведено аналіз швидкісних характеристик верхньої мантії, перехідної зони верхньої мантії, зони поділу I, середньої мантії, зони поділу II та верхів нижньої мантії. Виділено низькошвидкісну аномалію на глибині 2500 - 1500 км у зоні, що об'єднує підняття Андрусова, підняття Архангельського, Синопський трог и крайню східну окраїну Західночорноморської западини. Низькошвидкісна верхня мантія під Чорним морем поділена на дві частини, що відповідають Західночорноморській та Східночорноморській западинам. На швидкісну характеристику верхньої мантії Західночорноморської западини що найбільше впливають низькошвидкісні структури Карпатсько-Балканського регіону (з заходу) та Анатолійської мікроплити (з півдня). На швидкісну характеристику верхньої мантії Східночорноморської западини найбільший вплив мають низькошвидкісні структури Анатолійської мікроплити (з півдня) та високошвидкісні шари, що похило поширюються з боку Туранської плити (зі сходу). В Чорноморському регіоні та його оточенні у верхній мантії виділено високошвидкісні похилі шари, що поширюються з боку Туранської плити та Східноєвропейської платформи. Високошвидкісна перехідна зона верхньої мантії під Чорним морем поширюється з півдня від структур Анатолійської мікроплити на північ під Дніпровсько-Донецьку западину та Донбас.

За швидкісними характеристиками мантії Чорноморський регіон є складним вузлом потрійного зчленування структур Східноєвропейської платформи, Альпійського мобільного поясу та Скіфсько-Туранської платформи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2 + Д221(922.8)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського